2% daň za rok 2013

Informácie

Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým ktorí podporili naše úsilie touto formou dali si tú námahu pri vyplňovaní tlačiva a nenechali zmiznúť svoje prostriedky v neadresnom štátnom rozpočte.

TLAČIVÁ NÁJDETE NA WEBE ŠPORTOVÉHO KLUBU KLIKNITE NA TENTO OZNAM :-)

Keďže aj tento rok ešte existuje táto forma podpory športových aktivít, budeme radi, keď nás podporíte formou venovania 2 % z dane.

Prostriedkami z roku 2013 budú podporené projekty pre mládež organizované alebo spoluorganizované Horoklubom ŠK UMB. V prípade záujmu o podporu konkrétneho projektu resp. vlastného návrhu kontaktujte  predsedu Mirka Knoška.

Prostriedky v minulosti boli použité na podporu v týchto oblastiach:

• materiálno-technické zlepšenie lezenia (preistenie, doplnenie istiacich bodov atď.) v skalných oblastiach Jakub, Kalamárka, Jelenec prípadne podľa potreby aj iných,
  • skvalitnenie a doplnenie aktivít na lezeckej stene Pavúk- nákup žineniek, chytov a pod.
  • podpora organizácie podujatí pre širokú verejnosť (či lezeckých alebo turistických) festival ZEM, VODA, VZDUCH

Ako postupovať:

1. stiahnite si potrebné tlačivo 2% dane tu a doplnte potrebné údaje
  2. odovzdajte na príslušnom daňovom úrade a jednu kópiu s pečiatkou daňového úradu pošlite alebo inou formou (napr. osobne, naskenované) doručte niekomu s Výkonného výboru Horoklubu)

Prečo potrebujeme tú kópiu s pečiatkou daň. úradu? V Športovom klube UMB sú združené aj iné kluby ktoré tiež získavajú prostriedky pomocou 2% na podporu svojich aktivít. Pomocou kópie vieme bez problémou zdokumentovať podporu aktivít Horoklubu.

A čo na záver? No ďakujeme že pomáhate aj sami sebe...........

Použitie získaných prostriedkov v minulosti:

• Za rok 2010 sa nám podarilo získať sumu cca 150 €. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk aj ako spoluúčasť na projektoch festivalu Zem, voda, vzduch. Bol podporený aj náš lezec Robo Luby- jeho priprava.
  • Za rok 2009 sa nám podarilo získať sumu cca 200 €. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk.Bol podporený aj náš lezec Robo Luby- jeho priprava.Časť prostriedkov sme použili na nákup materiálu potrebného na preisťovanie lezeckej oblasti Jakub- Rudo Hajdučík
  • Za rok 2008 sa nám podarilo získať sumu cca 210 €. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk. Časť prostriedkov sme použili na nákup materiálu potrebného na preisťovanie lezeckej oblasti Jakub- Rudo Hajdučík
  • Za rok 2007 sa nám podarilo získať sumu cca 25 000 Sk. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk. Ďalej sa kúpili nová odborná literatúra konkretne Horolezecka abeceda (možnosť požičania) 2ks a zvyšné prostriedky sa kumulujú na ďaľší rok.
  • Za rok 2006 sa nám podarilo pomocou 2 % dane získať sumu cca 33 000 Sk. Takto získané prostriedky sme použili na nákup materiálu potrebného na preisťovanie lezeckej oblasti Kalamárka - horné skaly v jeseni roku 2007 čím sa prispelo na zvýšenie bezpečnosti lezenia a sprístupnili sa nové cesty (viď. kolonku akcie). Ďalšie prostriedky boli použité na dokúpenie horolezeckého materiálu potrebného pri vyučovaní v krúžkoch- karabíny, laná, sedáky. Tretia časť prostriedkov ešte úplne nedočerpaných je na zabezpečenie turistických akcií.
  • Za rok 2005 sa nam podarilo získať pomocou 2 % dane celkovú sumu cca 65 000 Sk. Všetky tieto prostriedky boli použité na stavbu lezeckej steny Pavúk. Lezecká stena bola sprevádzkovaná v októbry 2006. Začala slúžiť lezeckej verejnosti organizuje sa na nej pravidelná mimoškolská činnosť v rámci stredoškolských a vysokoškolských krúžkov a počíta sa aj s organizovaním športových podujatí.

« späť    14. 04. 2014 | poslať článok ako e-mailvytlačiť článok
Oznamy:
24.01.2013 - Zem-voda-Vzduch 2013
Komu sa páčil minuloročný festival amatérskych horských filmov a prezentácií, má sa na čo tešiť aj tento rok. Takže točte filmy, cestujte a žite naplno v novembri sa stretneme.Viac si prečítajte na ich stránke:www.zem-voda-vzduch.sk
kalendár akcií
 «   Júl   »